..:: Mavi KedeR ::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
..:: Mavi KedeR ::..

Mavi Keder & Mavi Gece

AnasayfaAnasayfa  Portal GirişPortal Giriş  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...

YazarMesaj
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek
Başarı Puanı Başarı Puanı : 26

Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty
MesajKonu: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:36 am

Erkek Mutfağa Girerse...Domatesli Biberli Yumurta

Buyukce bir tavaya yag domates ve biber koyup bir sigara yakiyoruz. Sigaranin kulu yere dusmek uzereyse yumurtalari eklemenin zamani gelmis demektir. Yumurtalari kirip sigaramizi bitiriyoruz. Pismistir herhalde ocagin altini kapatiyoruz.

Biberli Domatesli Yumurta

Her gun domatesli biberli yumurta yemekten s*kildigimizda yapabilecegimiz bu enfes yemek tipki biberli yumurtali domates gibi pisiriliyor.

Makarna

Bir tencere dolusu sicak suya makarna posetini bosaltip maç izlemeye basliyoruz. Ilk yarinin ortalarina dogru kalkip altini kapatiyoruz. Tencerenin icinden sectigimiz makarnayi fayansa firlatiyoruz. Yapisirsa pismis demektir. Devre arasinda hala icinde su kaldiysa tencerenin kapagini kapatip lavabodaki en kirli tabagin uzerine dogru dokuyoruz. (o zaman hem tabak temizleniyor hem de makarnalar catalla yenebiliyor) Uzerine ketcap s*kip yiyiyoruz. Not: Fayansa firlattiginiz makarnayi bi ara oradan alin. Sayica fazlalastiklarinda bazen hangisini firlattiginiz karisiyo.

Tuzlu Makarna

Yapilisi ayni makarnaya benziyor. Tek farki bu kez makarnalari suya atmadan once tuz koymayi akil ediyoruz. Oyle daha guzel oluyor.

Pilav

Pilav aslinda basit bir yemek degil. Aranan kriterler var. Tuzlu yumusak ve tane tane olmasi gerekiyor. Sonuncusu kolay. Pirincleri tek tek pisirdiginizde tane tane oluyorlar ama uzun suruyor. Maharet hepsini bir arada pisirebilmekte; ama cok da sorun etmeyin. Nasil olsa icine yogurt koyup bulamac haline getirdigimizde hepsi birbirine yapisiyor. Kisaca yag koyup uzerine pirinc ekliyorsunuz. Sonra da su ve tuz koyup pisiriyorsunuz. Hem bunu suzmeye de gerek yok.

Patates Kizartmasi

En kolay islerden biri. Patatesleri soyup parmak gibi kesiyorsunuz ve kizgin yaga atiyorsunuz. Tek yapmaniz gereken altini zamaninda kapatmaniz. Yoksa tencere alev alabiliyor. Bu yuzden sadece tv'de pembe dizi varken yapin.Bir de diger yemeklerin aksine bunu tencereden yiyemiyoruz. Mutlaka tabaga koymak gerekiyor. Onun disinda cok kolay.

ORTA ZORLUKTAKI YEMEKLER

Hazir Pizza

Pizzamizi firinimiza atip pismesini bekliyoruz daha sonra firindan cikarip yanik yerlerini bicakla kaziyoruz. Dikkat edilmesi gereken tek sey kazirken uzerindeki malzemeleri mutfak tezgahina yapistirmamak.

Hazir Kofte

Bu da nispeten zor bir yemek. Bir miktar sivi yagi teflon tavaya koyup kofteleri icine diziyoruz. Kofteler tavayla ayni renk olmadan altini kapatmak gerekiyor. O yuzden basinda beklemek lazim.

ZOR YEMEKLER

Konserve Türlü

Bir miktar yag ve salcayi tencereye koyup konservenin icindekileri dokup uzerine su koyuyoruz. Pismesi cok uzun suruyor. O sebeple basinda beklemiyoruz. Gidip tv izliyoruz. Her seferinde yandiklari icin henuz tadina bakamadim ama konservenin uzerindeki resme bakilirsa guzel bi seye benziyor.

Tavuk

Yapilisi makarna gibi. Sicak suyun icine atiyoruz arada pisip pismedigine bakmak icin hayvanin kaba etine catal sapliyoruz. Bu yemek pistikten bir iki gun sonra uzeri jelibon gibi oluyor. Bu yuzden pisirirken istege bagli olarak bolca toz seker eklenebilir.

ULTRA ZOR YEMEKLER

Kiymali Bamya

Konserve turluye benziyor ama icine daha onceden kavrulmus kiyma konulmali. Kiyma kavurmak cok zor ve zahmetli bir is. Bu yuzden makarna pisirmeyi oneriyorum.

PUF NOKTALARI

1-) Yemekleri daima tencerenin icinden yiyin. Boylelikle tabak kirletmemis olursunuz.

2-) Asla sade pilav yapmayin. Domatesli pilav yaptiginizda altini tuttursaniz bile renginden anlasilmaz.

3-) Mutlaka soganli bir yemek yapacaksaniz asla sogana dokunmayin. Ozellikle rendelediginizde elleriniz cok kotu kokuyor. Bunun yerine sogana ekmek tahtasiyla bes alti kez vurmayi deneyin, ayni isi gorur.

4-) Patates kizartacaksaniz soydugunuz patatesleri asla yikamayin. Kizgin yaga attiginizda cok kotu patliyorlar.

5-)Yemekler asla kendi baslarina hareket etmezler. Sayet gecen ay yaptiginiz tavuk kendi kendine kimildamaya basladiysa kurtlanmis demektir. Sakin yemeyin.

6-) Sebzeleri pisirdikce vitamin degerleri duser. Mumkun olduğunca oldugunca cig tuketin.

7-) Karpuz tabaga koyulmamasi gereken bir meyvedir. Ikiye ayirip ortasindan kas*kla yiyebilirsiniz.Tencere kapagi en mukemmel tabaktir.

8-)Buzdolabinin sebzelik olarak adlandirilan kismi yemeyi dusunmediginiz seylerin saklanmasi icin idealdir. Bu bolume konan seyler nasil olsa bir sure sonra unutulur.

9-) Sebzeligin kapagini s*ki kapatirsaniz curuyen seylerin kokusu dolaba daha az yayilir.

10-) Spagetti pakedini acmak icin pakedi ortasindan s*kica kavrayin ve altini tum gucunuzle fayansa vurun. Pakedin ust tarafi yirtilacaktir. Belki bu islem sirasinda makarna unufak olabilir ama risk almaya deger. Ozellikle misafirlerin yaninda yapmanizi tavsiye ediyorum. Oyle daha guzel, bu size cok maco bir hava verir.

11-)Sagda solda kulagima caliniyordu.Mutfak robotu denen bisey varmis. Birden icimi bir heyecan kapladi. Ulan madem bu isin robotu var ben niye kosturuyorum yillardir diye sinirlendim. Hemen gidip aldim bi tane. Eve gelip kutusundan cikardigimda itiraf etmeliyim ki hayal kirikligina ugradim biraz. Ben acikcasi ufo gibi bisey bekliyodum, bu bildigimiz tencerenin plastigi. Icinde de vantilator gibi bisey var. Bununla birlikte bi ton plastik zimbirti daha cikti icinden ama bi ise yarayacaklarini sanmiyorum. Neyse fisini taktim denemek icin bi tane sogan attim icine. Bakalim ne yapacak diye bekledim. Kabuklarini bile soyamadi essogluesek. Paramparca etti birakti. Sinirlendim attim bi kenara yazdan beri duruyo orda.Bir ara yikayip vantilator gibi olan seyi bilgisayarima takmayi dusunuyorum. Belki fan olarak is gorur. Onun disinda tamamen para tuzagi. Ilerde cikarsa mutfak androidi almayi dusunuyorum
http://www.mavikeder.yetkin-forum.com
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:36 am

Erkekler incinir mi?
Erkekler de acı çekiyor mu? Endişe, korku, güvensizlik yaşıyormu? “Ya giderse? “diye titriyor mu içleri? Yollara dalıyor mu gözleri? İç çekerken çok ağlamış bir çocuk gibi titriyor mu göğüsleri?

Aldırıyorlar mı karşılarındakinin suskunluğuna? Affediyorlar mı?Susuyorlar mı? Bekliyorlar mı? Yalnızlığa inat, inen akşam sonrası elektrik düğmesine uzanan elleri tanır mı sabretmenin kaderini? Konuşmamak canlarını sıkar mı onların da? Sormak isterken soramamak, koşmak isterken koşamamak boğar mı onları da?

Dün sabah birden bunlar geldi aklıma.

Sevdiğim birkaç adam vardır. Akıllarını severim. Kalplerini severim. Kalem tutan ellerini severim. Güzel gülen gözlerini severim. Geçtim karşılarına, herbirine sordum bu soruları..

Biri dedi ki “ne diyorsun sen, erkek incinmez mi?”. Öbürü “ Ahhh!” dedi.,”Ah acır elbette erkeğin kalbi erkeğin”. Diğeri ise “Olur mu hiç? İnsan değildir kalbi incinmeyen”

O ZAMAN NEDEN ANLAŞAMIYORUZ PEKİ

Nedir yani bu kadar benzer kederler yaşarken paylaşamadığımız?Biri “Bilsem..” diye sustu. Öbürü “ Erkekler de yaşıyor ama kadınlar sürdürüyor” dedi. Diğeri “ Birbirimizi tanımıyoruz. Sır haline geliyoruz, getiriyoruz kendimizi. Hem bu ülkede kadın erkek birbirini tanıyalı 150 yıl oldu. İnsanlık tarihini düşünürsek çok kısa bir zaman bu. Biliyor musun kendimi inciterek sorunları halletmeye çalışıyorum galiba”

Yani.. Aslında.. Benim çok sevdiğim bu üç adam da aynı içtenlikle “ah” etse de neden birbirimizden ayrı düştüğümüze üç ayrı yanıt verdiler.

“Neredesin? Kimlesin? Ne yapıyorsun? Sormasalar şu soruları kadınlar..”

“Erkekler de merak eder evet. Ama bir yaşama biçimi haline getirmezler bunu. Yani kadınlar o kadar çok soruyor ki aynı soruları, bir bağımlılık haline geliyor bu onlarda. Sonunda erkek nerede olduğunu söylemekten bıkıyor ve durmadan sevildiğini duymak isteyen kadının İÇTENLİĞİNDEN ŞÜPHEYE DÜŞÜYOR. Kendini saklıyor belki de... Velhasıl akıl sır ermiyor bu işlere. Yorulmuşum ben artık.”. Böyle dedi içlerinden biri...

Sonra yazımı yazmadan en uzaktakini aradım. “Sen” dedim “Tanıdığım incinme eşiği en yüksek erkeklerden biri gibi durursun.. anlat bana, neden uzaktayız bu kadar?”

Anlattı...

· · · · · ·

“Kavaklar” şarkısını dinlerken ağlayan bir erkek gördüğümde anladım BİR ERKEKLE AYNI ATEŞTE YANIYORDU KADIN KALPLERİMİZ
BİZ ATEŞİN GÜCÜNÜ ÖLÇERKEN UNUTTUK ATEŞİN DEVAMI İÇİN UĞRAŞMAYI...
“Beni ne kadar seviyor? Taş kalbi hiç mi acımıyor? Kim daha çok özlüyor?...” Suskunlukları belki de incinmektendi.

İclal AYDIN
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:36 am

Erkeklerin merak edip sordukları sorular ve cevapları
G noktası nerededir?

Yüzyılın en önemli keşiflerinden birinin adı "G noktası". 1940 yılında Alman jinekolog Dr. Ernst Granfenburg tarafından adı konulan bu nokta, daha doğrusu alanın, kadının en erojen bölgelerinden biri olduğu iddia ediliyor. Vajina duvarında olduğu iddia edilen bu bölgenin, orgazmı kolaylaştırdığı söyleniyor. Niye bir söylenti gibi aktardığımıza gelince; bu bölgeyi bulmak için, Kristof Kolomb"un Amerika"yı keşfederken harcadığı enerjiyi gözden çıkarmalısınız. Çünkü, Kutup Yıldızı"nın gökyüzündeki yerini bilmeniz, onu her gece gökyüzünde görebileceğiniz anlamına gelmez. Partnerinizle birlikte bu duyarlı bölgeyi bulmak için çeşitli pozisyonlar denemekten kaçınmayarak arayışınıza başlayabilirsiniz. Vajina içinde yaklaşık 5 cm derinlikte bulunan ve bir noktadan çok, bir alan diyebileceğimiz G noktasını bulmak için neler yapmalı derseniz; öncelikle kendi parmaklarınızı kullanmanızı öneririz. Kendi vücudunuzu keşfetmek için çocukken yaptığınız küçük deneyleri hatırlayın ve bunları daha da geliştirin.
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

Erkekleri çekici kılan meslekler Kadınlar onlara hayran!
ERKEKLERİ ÇEKİCİ KILAN MESLEKLER
Yapılan araştırmalara göre kadınlar aşağıdaki meslek gruplarına hayranlık duyuyor ve onlarla daha fazla ilgileniyorlar.
1- Pilot
Kadınların gönlünü karizmatik üniformaları ve prestijli görevleriyle çeliyorlar. Üstelik, yalnız seyahat ettikleri için bekar kadınlarla tanışma ihtimalleri de çok yüksek.
2- Modacı
Kadınların en çok ilgilendiği alanlardan biri moda... Dolayısıyla modacılar birçok meslek grubuna göre daha baştan avantajlı. Beraber çalıştığınız desinatörler ve mankenleri de düşürseniz...
3- Cankurtaran
İşte tam yaz tatilinde yapılacak iş... Zamanınız sürekli plajda ya da havuzda geçecek. Çevrenizde bir sürü genç kız olacak. İçlerinden birinin hayatını kurtarırsanız, şöhretiniz daha da artacak.
4- Dans öğretmeni
Kadınların dans etmeyi sevdiği bir gerçek. En sevmedikleri şey ise gece kulübüne gittiği halde sabaha kadar piste çıkmayan ya da 'çok iyi dans ettiğini' iddia edip, etrafındakilerin alay konusunu olan erkekler. Dans öğretmenlerinin avantajı işte bu yüzden...
5- Özel spor antrenörü
Görevleri gereği zaten kadınların dikkatini çekiyorlar. Fakat 'özel antrenörlük,' kadınlara daha yakın olmayı sağlıyor.
6- Oyuncu
Oyunculardan etkilenmeyen kız var mı? En ünlüsü de, amatör olarak bu işi yapanı da ilgi çekiyor. Ayrıca oyun çalışmaları sırasında ya da turnelerde yeni insanlarla tanışma şansı doğuyor.
7- Manken ajansı
Fazla söze gerek var mı! Genç ve güzel kadınlar etrafınızda pervane olacak.
8- Barmen
İşiniz eğlence mekânlarında. Çevrenizdekiler de eğlenmek için oraya gelen insanlar. İçki hazırlarken bile yeni insanlarla tanışma şansınız var.
9- Otel görevlisi
Çünkü çalıştığınız mekan, eğlenmek ya da sıradan hayatını geride bırakmak isteyenlerle dolu. Bu gruba giren kadınlarla arkadaşlık kurma şansınız yüksek.
10- Doktor
Okulu bitirene kadar çok yoruldunuz, sosyal yaşam nedir bilmediniz. Ama bütün bunlar diplomanızı alınca bitti. Unutmayın, anneler daha küçük yaşlardan itibaren kızlarına 'bir doktorla' evlenmelerini öğütler.
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:37 am

Babanın görevi oyuncak almak mıdır?Babanın aile içindeki tavrı nasıl olmalıdır
Çocukların asıl ihtiyaç duydukları gereksinimler neler? Onları oyuncağa boğmak sevgi açlığının yerini doldurabilir mi?

Babalar bazen çocuklarıyla yeterince zaman geçiremedikleri ve ilgilenemedikleri kaygısıyla çocuklarını hediye ve oyuncağa boğabiliyor.Oysa uzmanlar, bu tavrın çocukların yeni bir şeye sahip olmanın keyfini yaşamaktan alıkoymakta ve sürekli talep etmesine, sahip olduklarından memnun olmamasına neden olduğu konusunda uyarıyor.

Sosyal Hizmet Uzmanı Ahmet Köse, babanın çocuğuyla iletişiminde dikkat etmesi gereken noktaları şöyle açıkladı: "Çocuğa sevgi, ilgi gösterip, zaman ayırın.

Çocuk gösterilen sevgi ve ilgiyle kendisine değer verildiğini, sevildiğini hisseder, mutlu olur. Çocuğa sevginin içten, sıcak ve koşulsuz olduğu gösterilmelidir. Bebeğin sağlığı, beslenmesi, temizliği, ağladığında sakinleştirilmesi ve tüm ihtiyaçlarının karşılaması önemlidir. Bu ilişki daha sonra sürecek olan sağlıklı ilişkinin önemli bir parçasıdır. Çocuğu başkalarıyla kıyaslamamalıdır.

Çocuğun çabalarını, olumlu davranışlarını desteklemeli, başarısızlıkları karşısında sabırlı, sakin, yapıcı olmalıdır. Çocuğun sorumluluğunu ve ihtiyaçlarını anne ile paylaşmalıdır. Çocuğun hayatındaki önemini, çocuğa göstermeli ve ifade etmelidir. Baba davranışlarıyla çocuğa iyi bir model olmalıdır."

SEVGİNİN GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ

Çocuğun büyümesinde ve gelişmesinde babanın çok önemli bir rolü olduğuna dikkat çeken Dr. İsmail Hakkı Çelik ise etkin bir baba rolünün, çocuğun her türlü gelişimine olumlu yönde etki yaptığını belirtti.

ZEKA GELİŞİMİNİ ETKİLER

Dr. Çelik şöyle devam etti: "Babanın çocuğu ile ilişki kurma biçimi, çocuğun kişiliğini etkiler. Babasından ilgi ve sevgi gören çocukların arkadaşları ile ilişkilerinde daha uyumlu, liderlik özellikleri gelişmiş, yetenekleri artmış çocuklar olduğu gözlenmiştir.

Anne ve babanın birbirine uyumlu ve dengeli olması, çocuğun yetiştirilmesinde tüm gereksinimlerin karşılanmasında sorumluluk alması, çocuğun kendisiyle ve dünya ile barışık, mutlu bir birey olmasına katkıda bulunur. Baba sadece doğrudan davranışıyla değil, çevre düzenlemeleriyle de çocuğun zeka gelişimine katkı sağlar. Baba; çocuğun bağımsız davranmasını cesaretlendiren tutum içinde olduğunda, çocuğun zeka gelişimi olumlu yönde etkilenmektedir.”

CİNSİYET ROLÜNDE BABANIN ETKİSİ

Babanın en önemli rollerinden birinin de çocuğun cinsel gelişimi üzerindeki etkisi olduğunu söyleyen Dr. İsmail Hakkı Çelik” Kız ve erkek çocuğun doğuştan getirdiği kendi cinsiyetine ait özellikleri ancak sağlıklı modelin izlenmesiyle gelişir.

Babanın aile içindeki tavrı, fonksiyonu, çocuğuyla kurduğu açık ve güvenli ilişki, özellikle erkek çocuğunun baba ile özdeşleşmesini kolaylaştırmakta ve cinsiyet rolünü geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Erkek çocuğunun taklit edebileceği ya da yakın ilişki kurarak özdeşleşebileceği modele ihtiyacı vardır.

Aynı şekilde kız çocukları için de babanın rolü, karşı cinsi anlaması, kendine güven geliştirebilmesi açısından önemlidir. Çocuğun gelişiminde, hayata hazırlanmasında uygun disiplin yöntemlerinin kullanılması önemlidir. Babanın kızan, bağıran, otoriteyi temsil eden, kendisinden korkulan ve tehdit unsuru olarak kullanılan rolde olmaması gerekir. Açık, tutarlı, belli esneklikleri olan ilişki kurması sağlıklı babaçocuk ilişkisinde önemli bir rol oynar."[b]
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:38 am

BİR BABADAN..
Dinle oğlum: Bunları sen küçük ellerinden biri çenenin altında
yumruk olmuş, sarı saçların terden ıslanmış, alnına yapışmış
bir halde uyurken söylüyorum. Odana gizlice, tek başıma girdim.
Sadece birkaç dakika önce, kütüphanede oturmuş gazetemi
okurken, güçlü bir pişmanlık dalgası her tarafımı sardı.
Suçluluk içinde kalkıp, yatağının başucuna geldim.

Düşündüklerim şunlardı oğlum: Sana kızmıştım. Okula gitmek için
hazırlanırken, yüzünü havluyla şöyle bir sildin diye sana bağırmış,
ayakkabılarını temizlemediğin için seni azarlamıştım.
Eşyalarını yere attığın için öfke içinde haykırmıştım.

Kahvaltıda da hata buldum. İçeceklerini etrafa sıçrattın,
yiyeceklerini alel acele yedin. Dirseklerini masaya koydun,
ekmeğine tereyağını çok kalın bir tabaka halinde sürdün. Sen
oynamak, ben de trene yetişmek için çıkarken, bana döndün,
elini salladın ''Güle güle baba'' dedin. Ben ise irkildim ve
''omuzlarını dik tut'' cevabını verdim.

Öğleden sonranın geç saatlerinde herşey yeniden başladı.
Eve gelirken seni dizlerinin üstünde eğilmiş, misket oynarken
gördüm. Çoraplarında delikler vardı. Seni arkadaşlarının önünde,
benimle eve gelmeye zorlayarak aşağıladım. Çoraplar çok
pahalıydı ve eğer parası senin cebinden çıkıyor olsaydı,
daha dikkatli olurdun. Bir düşün oğlum, bunlar bir babanın lâfları.

Daha sonra, ben kütüphanede okurken, gözlerinde
acı dolu bir bakışla nasıl çekingen çekingen içeri girdiğini
hatırlıyor musun? Gazetenin üstünden, rahatsız edilmiş
olmanın verdiği sıkıntıyla sana baktığımda, kapıda durakladın.
Ben ise ''ne istiyorsun'' diye kükredim.

Hiç birşey söylemedin ama aceleyle bana doğru koştun, kollarını
boynuma dolayıp beni öptün. Küçük kolların Tanrı'nın yüreğine
yerleştirdiği, sana yaptıklarımın bile solduramadığı o büyük sevgiyle
boynumu sıkıyordu. Sonra koşa koşa merdivenlerden çıkıp gittin.

Evet oğlum, bundan hemen sonra gazetem ellerimden kaydı ve
müthiş bir korku her yanımı sardı. Adetlerim bana neler yaptırıyor?
Hata bulma adetim, azarlama adetim. Sana bir çocuk olduğun
için verdiğim ödül bu mu? Seni sevmediğimden değil
ama bir çocuktan çok fazla şey beklemiştim.
Seni kendi ölçütlerimle değerlendirmeye kalkıyordum.

Oysa karakterinin o kadar iyi o kadar güzel yanları vardı ki.
Küçük yüreğin, dağların ardından söken şafak kadar büyüktü.
Ve bunu gelip bana iyi geceler öpücüğü vererek gösterdin.
Bu akşam başka hiçbir şeyin önemi yok oğlum. Karanlıkta
yatağının başucuna geldim ve utanç içinde diz çöktüm.

Bu çok yetersiz bir af dileme çabası. Bunları sana sen
uyanıkken söylersem anlamayacağını biliyorum.
Ama yarın gerçek bir baba olacağım. Seninle dost olacak, sen
acı çektiğinde bende çekecek, sen güldüğünde ben de güleceğim.
İçimden kötü sözler etmek geldiğinde dilimi ısıracağım.
Sonra kendime hep şu sözleri söyleyeceğim:
O sadece bir çocuk, küçük bir çocuk.

Korkarım seni sanki bir yetişkinmişsin gibi gördüm.
Ama şimdi seni yatağında dertop olmuş, yorgun, uyurken
görüyorum da oğlum, hâlâ bir bebek olduğunu anlıyorum.
Daha dün başını omzunun üstüne koyduğun anneciğinin
kucağındaydın. Senden çok fazla şey bekledim, çok fazla...
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:39 am

Ne istediğini bilen erkek14 yaşındayken, birgün bir sevgilim olmasını umuyordum....

16 yaşıma geldiğimde bir sevgilim oldu... ama ilişkimizde heyecan yoktu... ben de heyecan verici bir sevgili bulmak için onu terkettim.

Üniversitede oldukça heyecan verici bir kızla tanıştım ama o da çok duygusaldı, durmadan ağlıyor ve onu bırakırsam kendini öldürmekle tehdit ediyordu... Ben de daha kendi halinde bir kız bulmak için onu terkettim...

25 yaşındayken, kendi halinde sıradan bir kızla çıkmaya başladım... ama çok sıkıcıydı... Beni heyecanlandırıp şaşırtmıyordu, kendi de hiçbir şeyden heyecanlanmıyordu... Ben de daha maceracı bir kız bulmak için onu terkettim.

28 yaşıma gelince daha maceracı bir kız buldum... Ama onunla da yürümedi. Oradan oraya saldırıyor ne istediğini bilmiyordu. Evet herşeyi denemek isteyen biri iyi sayılır, ama insanın gideceği yönü de bazen bilmesi lazım ve ben de hayattan ne istediğini bilen bir kız bulmak için onu terkettim...

31 yaşında, ne istediğini bilen ve ayakları yere basan bir kızla evlendim..... Evet kesinlikle ne istediğini biliyordu, boşandığımızda bütün malvarlığımı istedi ve aldı...

Şimdi 40 yaşındayım ve tek istediğim... İri göğüslü bir sarışın...
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:44 am

Aspirin'in erkeklere özel faydaları.. Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Massachusetts Hastanesi tarafından yapılan büyük çaplı bir araştırma sonucu uzun süreli ve düzenli olarak kullanılan Aspirin’in erkeklerde kalın bağırsak (kolorektal) kanser riskini azalttığı sonucuna ulaşıldı.

2008 yılında keşfinin 111. yılını kutlayan Aspirin, tıp dünyasına yeni kullanım alanları ile hizmet etmeye devam ediyor. Harvard Üniversitesi Tıp fakültesi ve Massachusetts Hastanesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları Gastroenterology Dergisi’nin Ocak sayısında yayınlandı.

18 yıl süreyle takip edilen 40 ila 75 yaş arasındaki 47.300 erkeğe ait verileri kapsayan çalışma sonucu, düzenli ve uzun süreli Aspirin kullanımının erkeklerde kalın bağırsak (kolorektal) kanseri riskini azalttığı sonucuna ulaşıldı.

Risk Yüzde 21 Azalıyor

Araştırma sonucuna göre düzenli olarak haftada 2 veya daha fazla Aspirin kullanan erkeklerde kalın bağırsak kanseri oluşma riskinin, daha az Aspirin kullananlara kıyasla yüzde 21 oranında azaldığı tespit edildi. Araştırmaya göre haftada 2 ila 5 adet Aspirin kullanan erkeklerde kalın bağırsak kanseri riskinde yüzde 20 oranında azalma olurken, 6 ila 14 tablet Aspirin kullanan erkeklerdeki risk azalma oranı yüzde 28 olarak saptandı.

Haftada 14’ten fazla tablet alan erkeklerde ise yüzde 70 oranında risk azalması sağlandığı sonucuna ulaşıldı. Araştırma sonucuna göre erkeklerde kalın bağırsak kanseri riskini önemli oranda azaltmak için en az 6 ila 10 yıl süreyle düzenli olarak Aspirin alınması gerekliliği tespit edildi.

Aspirin’in potansiyel risklerine karşı yukarıdaki şekilde düzenli ve uzun süre kullanımı ile ilgili kararlar hastanın risk faktörlerini ve tüm özelliklerini en iyi şekilde bilen ve takip eden doktorlara danışarak alınmalıdır.
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:44 am

Meyve suyu erkekte gut hastalığı yapıyor Amerikalı ve Kanadalı uzmanlarca yapılan bir araştırmada, şekerli meşrubat, meyve suyu gibi içeceklerin erkeklerde gut hastalığı riskini arttırdığı ortaya çıktı.

Günde iki veya daha fazla ölçü şekerli içecek tüketen erkeklerin, ayda birden az içenlerden yüzde 85 daha fazla gut hastalığına yakalanma riskinin bulunduğunun belirlendiği araştırmanın sonuçları, İngiliz British Medical Journal dergisinde yayınlandı.
ABD'de son yıllarda gut hastalığı vakalarının büyük artış gösterdiğini ve bunun sorumlusunun bir tip şeker olan fruktoz olabileceğini belirten araştırmacılar, gut hastalığına yakalananlara derhal şekerli içecekleri kesmeleri önerisinde bulunuyorlar.

Gut hastalığının belirtilerinin, daha çok bacak eklemlerinde görülen ağrılı, şişkinlikler olduğunu ve buna kandaki ürik asit kristallerinin eklemlere yığılmasının yol açtığını belirten uzmanlar, gut hastalığı vakalarındaki artışla şekerli içeceklerin tüketimindeki artışın birbiriyle uyumlu olduğuna dikkati çektiler.
Araştırmalarında 40 yaş ve üzeri geçmişlerinde hiç gut hastalığına yakalanmamış 46 bin erkeği 12 yıl boyunca inceleyen araştırmacılar, deneklere beslenme şekilleri konusunda düzenli sorular sordular ve bu süre içinde 755 yeni gut vakası tespit ettiler.

Haftada 5 ila 6 bardak şekerli içecek tüketenlerin gut hastalığına yakalanma risklerinin belirgin şekilde yüksek olduğunu gören araştırmacılar, yapay tatlandırıcı kullanılan diyet içeceklerin gut riskini arttırmadığını, ancak meyve suyu ve elma ile portakal gibi fruktoz açısından zengin meyvelerin de yüksek risk gösterdiğini belirlediler.

Doktorlar, gut hastalığı riskini azaltmak için ürik asit açısından zengin kırmızı et ve bira gibi gıdalardan uzak durulmasını öneriyorlar.
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

BEKAR ERKEKLER ERKEN ÖLÜYOR.

ABD de yapılan bilimsel bir araştırmada, bekarların evli olan akranlarından daha önce öldükleri tespit edildi.

Los Angeles teki California Üniversitesi uzmanları tarafından, 1989 ve 1997 yılları arasında nüfus sayım sonuçları ve ölüm belgeleri incelenerek, 67 bin yetişkin üzerinde yapılan araştırmada hiç evlenmeyenlerin, evli ya da boşanmış olanlara göre daha az yaşadıkları belirlendi.

Uzmanlar, bu süre zarfında dulların evlilere göre ölüm ihtimallerinin yüzde 40 daha fazla olduğunun tespit edildiğini söyledi. Boşanmış ya da ayrı yaşayanların evlilere göre ölüm ihtimali yüzde 27, hiç evlenmeyenlerde ise bu oran yüzde 58 daha fazla. İngiltere Tıp Derneği nin Epidemiyoloji ve Sağlık Dergisi nde yayımlanan araştırma sonuçları, 19 la 44 yaş arasındaki bekar erkeklerde ölüm ihtimalinin evli akranlarına göre neredeyse 2 kat daha fazla olduğu kaydedildi.

Dergi, bekarlarda ölüm ihtimalinin daha yüksek oluşunun sebebini, sosyal tecrit duygusuyla çocuk ve akrabaların desteğinden mahrum olmaları olarak gösterdi. Güvenli olmayan cinsel hayatın da bekarlarda bulaşıcı hastalıklar ve ölüm riskini artırdığı bildirildi.
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:45 am

Gömleğin En Önemli 3 Unsuru
Yaka, Manşet, Renk.

Gömleğin giyildiği ortamlarda mesajlar veren, gizli bir lisanı vardır. Yakası, rengi ve manşetleri aracılığıyla kurduğu bu iletişim onu bazen ciddi bazen sportif yapmaktadır.

Beyaz renk klasik iş giyiminin rengi yani ciddiyetin rengidir. Oxford rahatlığı simgelese de
uygun renklerle beyazın ciddiyetini yaratır giyen kişide.

Gömleğin yakasının ceketin altından 2-3 santim görülmesine dikkat etmek de ayrı bir noktadır istenen ciddiyetin yakalanmasında.

Gelelim manşete; manşetinde ceketin içinden 2 cm kadar çıkıyor olması doğrudur. Eğer manşet çift kapaklı ve köşeliyse kol düğmesi gömleğin vazgeçilmezidir o zaman.
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:47 am

*Çiçekli-böcekli-mey veli mutfak önlükleri yerine, Örümcek Adam, Terminatör, X-Man desenli
önlükler yapılsın.

*Fırın eldivenleri kaleci eldiveni gibi tasarlansın.

*Çöp kutusu yüksekçe bir yere koyulsun; basket atmayı severler!

*İsviçre çakısını da severler mesela; onun gibi birden fazla fonksiyonu bir arada sunan aletler
üretilsin.

*Televizyon mutlaka olsun ve öyle bir ayarlansın ki yalnızca Kurtlar Vadisi ve futbol maçları
izlenebilsin.

*Mümkünse porselen, kristal gibi ‘kırılgan’ maddelerden yapılmış kap-kacak bulundurulmasın! Demir
çelik olabilir.

*Deterjanı kendisi koyan, bulaşıkları kendisi yerleştiren ve uzaktan kumandayla çalışan bulaşık
makineleri icat edilsin.

*Mutfak aletlerinin kullanım kuralları mümkün olduğunca basitleştirilsin.

*Ocağı yakmak için kullanılan çakmak Zippo olsun.

*Mutfakta, internete bağlı bir adet dizüstü bilgisayar olsun ki makarna suyunun kaynamasını
beklerken ayaküstü oyun oynayabilsinler.

*Etrafta çerez dolu kaseler, küllük ve benzeri mühimmat bulundurmak faydalı olabilir.

*Yemek kitaplarının dili değişsin, yeni bir mutfak terminolojisi oluşturulsun. “Bir tutam tuz”
yerine “çakının ucuyla tuz” diye yazılsın mesela.

*Tencere, tava, cezve gibi mutfak eşyaları yıldız futbolcu desenleriyle bezensin. (Takım kuracağım
diye onlarca tencere almaya kalkabilirler, bu maddeyi yeterince büyük bir mutfağınız varsa dikkate
alın).

*Yemeğin yanması ya da başına başka bir felaket gelmesi durumunda acil çözüm için mutfak panosunda
pizzacı, kebapçı, hamburgerci telefonları bulundurulsun.
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:47 am

Kadın olmanın bir avantajı, hayatta karşısına bir kriz çıktığı zaman arkadaşlarından destek isteyebilmesidir. Öte yandan erkeklerin çoğu sorunlarını başkalarına açmakta zorluk çeker. Bunun bir nedeni erkeklerden her zaman güçlü görünmelerini isteyen bir yetişme tarzıdır. Başkalarından yardım istemek zayıflık göstermek demektir. Bir başka neden de, erkeklerin birlikte çalıştıkları veya spor yaptıkları arkadaşları olmakla birlikte, bu tür arkadaşlıkların insanın en derindeki duygularını ifade edebileceği arkadaşlıklara benzememesidir.

Böylece duygusal destekten yoksun olan erkeklerin evlilik sona erdiği zaman ortaya çıkan duygusal sorunları sonuçta sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Nikahsız olarak uzun bir süreden beri birlikte oturanlar da içinde olmak üzere. Türkiye’de her yıl 40.000 boşanma olmaktadır. Birçok erkek evlilik sona erdikten sonra kendisini kolay kolay toparlayamamaktadır. Yapılan araştırmalar ayrıldıktan 10 yıl sonra bile hala evlilikle ilgili sorunlarla uğraşan çok sayıda erkeğin bulunduğunu göstermektedir. Evliliğin sonu erkek ve kadını farklı etkilemektedir. Erkeklerin çoğu ilişkinin sona ermesi sürecine hazırlıklı değildir.
Ayrıldıktan sonra eşlerin yalnızlık çekmeleri, olanları tam olarak kavrayamamaları kendilerini suçlu hissetmeleri, öfkelenmeleri veya kendilerini değersiz bulmaları hep normal duyulan duygulardır. Ancak kadınlar bu duygularını arkadaşlarıyla paylaşarak içlerini boşalttıkları halde erkekler içlerine atmaktadır.
Erkeklerin neler hissettiklerini başkalarına söyleyebilmeleri büyük cesaret işidir. Ancak böyle yapmaları gereklidir.

Duyduğumuz acıyı içimize atmak hem ruh hem de vücut sağlığımıza zarar verir. Erkekler, genellikle ilişkinin bitmesinden duydukları üzüntüyü açık olarak birisiyle konuşacakları yerde sağlıklarını ters yönde etkileyen başka yollara başvururlar. Bazı erkekler arkadaşlarından uzaklaşarak kendilerini aşırı çalışmaya verirler, bazıları aşırı alkol ve uyuşturucu kullanırlar bazıları da şiddete yönelirler. Şiddet bazen kaybettikleri eşlere bazen de kendilerine yönelir. Eşinden ayrıldığı için intiharı seçen her kadına karşılık 12 erkek bulunmaktadır.
Eşinden ayrıldıktan sonra duygularını açıklayabilen erkeklerin içlerine kapanan erkeklere oranla daha kolaylıkla durumla başa çıkabildiği görülmektedir. Erkeklerin bu konuda konuşabilecekleri kimseler arasında akraba ve arkadaşları yanında doktorları, danışmanlar, din adamları veya toplumsal derneklerdeki görevliler olabilir.
Ancak bireylerin de önemli bir rolü olabilir. Ayrıldığını veya boşandığını duyduğunuz bir kimse varsa sizinle konuşup neler hissettiğini ifade edebilmesi için olanak verin. Olayla başa çıkıyor görünse bile konuşarak ferahlayabilir. Ona “bana ihtiyacın olursa ara” demeyin. Muhtemelen aramayacaktır. Sizin girişimi ele alıp, Örneğin, onu ziyaret etmeniz veya evinize yemeğe davet etmeniz daha iyi olur. Şöyle bir şey söyleyebilirsiniz: “Kendini çok kötü hissediyor olmalısın”. Sonra susup tepki vermeden veya kimseyi yargılamadan onu dinleyin.
Bir danışman şöyle öneriyor: “Ayrıldığını bildiğiniz eşlerin her ikisiyle de taraf tutmadan dostluğunuzu sürdürün. Eşlerden birinin ötekini terkettiği durumlarda yalnız geride kalanın desteğe ihtiyacı var demek değildir. İlişkiyi terkeden kişinin de birisiyle dertleşmeye gereksinimi olabilir.
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

Kahvehanede Derbi İzleyen Taraftar Tiplemeleri:

Heyecanlılar:Günler öncesinden yavaş yavaş heyecanları yükselir.Maç saatinde ibre tavana vurur.Tespit edilmeleri gayet basittir.Maçtan önce oturdukları yerde oturamaz,etraflarındaki her türlü gazete,telefon,dergi vs.gibi şeylere acımasızca saldırırlar.Her gollük pozisyonunda yanlarında oturanların üzerlerine çullanma ihtimalleri vardır.Kavga çıkarmak,küfürlü laf atmak,golden sonra karşı takımdakş arkadaşlarına şakayla el hareketi yapmak gibi alışkanlıkları vardır.Erman Toroğlu ekolüne bağlı olurlar.Uzak durulasıdırlar.

Alakasızlar:Maç saatinde tesadüfen kahvede bulundukları izlenimini verirler.Pek heyecan belirtisi göstermezler.Maçtan önce yüzeysel ama sarsıcı futbol muhabbetleri yaparlar.Derbiyi izlemek için bir kaç milyon bayıldıktan sonra etrafındakilere futbolun ne kadar gereksiz ve boş olduğunu ispatlamaya çalışırlar.Sözlerine muhalefet eden birisi olmadığı zaman iyiden iyiye çoşarlar.Başka bir takımın taraftarı yada kahvecinin yakını olabilirler.Çıkabilecek bir kavgada kim vurduya gitme ihtimalleri vardır.Ali Sami alkış ekolüne bağlı olurlar.Kafa atılasidırlar...

Barışçılar:Çoğunlukla 50 yaş üzeri olurlar.Kahvehaneyi birleşmiş milletler tarafından gönderilmiş Barış Gücü gibidirler.Fanatik taraftar değildirler.Gerginliği yatıştırmayı görev bilirler.Saygı gören tiplerdir.Futbol muhabbetlerine saygılı ve akılcı olmaya çalışırlar.Maça bir kaç dakika kalmış olmasına rağmen siyaset hakkında konuşmayı,futbol hakkında konuşmayı yeğlerler.

Battı Balıkçılar:Maçtan önce farkedilmezler.Maçın sonlarına doğru yenilen takımın taraftarları arasından yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlarlar.Yenildikleri için kahrolmalarına rağmen,bunu ertafa belli etmemeye çalışırlar.İşi şakaya döker maçı çok da önemsemiyormuş gibi yaparlar.Hıncal Uluç ekolüyle benzerlik gösterirler.Üstüne gidilmesidirler.

Ağır Ağabeyler:Laubali olmayan sakin tipli karakterlerdir.Fanatiklik seviyesinde olmalarına rağmen taşkınlık yapmazlar.Rakip takımın gollerini tüm öfkelerine rağmen sessizlik içnde karşılarlar.Kendi takımları bile gol attığında fazla hoplayıp zıplayıp bağırmazlar.Şansal Büyüka ile Turgay Şeren arası bir tarzları vardır.
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:48 am

Erkekler İçin Zor Durumdan Kurtulma Taktikleri

Erkekler için zor durumdan kurtulma taktikleri
Erkekler, kadınlar tarafından hep düşüncesiz olmakla suçlanırlar. İşin acı yanı, gerçekten de öyledirler. Sorumluluk duyguları yeteri kadar gelişmemiştir, hepsi kocaman çocuklara benzer ve ilişki süresince randevularına geç kalmak ve başka kadınlarla ilgilenmeye devam etmek gibi ölümcül günahlar işlerler. Affedecek kadın, affeder. Affetmeyecek kadın, asla affetmez. Ama tatlıdilli olunur ve uygun mazeretler testi kırılmadan hazırlanırsa, sevgilinizin size verdigi hapis cezasından kurtulmanız kolaylaşır.

1-Sorun:

Eve Sarhoş Geldiniz.
O ne der?
"Allah belanı versin defol!"
Siz ne diyebilirsiniz ?
(tabii ki sabah olup da yeniden konuşma yeteneğinize kavuştuğunuzda)? "Berbat bir gün geçirmiştim ve sorunlarımı eve, sana taşımak istemedim. Yaptığımı, sorumsuzluk olarak görüyorsan çok özür dileim, ama gelip senin başını ağrıtmak yerine kendi kendime deşarj olmak istedim."
Böyle konuşarak, sevgilinizi, eve gelmeden önce bar ya da meyhaneye uğrayıp bir iki tek atarak, aslında ona iyilik yaptığınıza ikna edebilirsiniz. Bütün gücünüzü kullanarak ona, eve sarhoş gelmenin sevginizin bir ifadesi olduğunu anlatın. Kendinizi çok kötü hissettiğinizi, acılarınızı sevdiğiniz insanla paylaşıp onu da üzmek yerine, içinize atıp kendi kendinize çözümlemeye karar verdiğinizi söyleyin. Sizi affedebilir.
Felaket Senaryosu:
Sevgiliniz gelecekte sorunlarınızı meyhanedeki arkadaşlarınızla değil, kendisiyle paylaşmanızı isteyebilir.

2-Sorun:

Kazara ona başka bir kadının adıyla seslendiniz
O ne der?
"Nalan mı? O da kim? Eski dalgan mı? Defol git!"
Siz ne diyebilirsiniz
(söylediğiniz ismin kime ait olduğuna bağlı olarak)? Çok özür dilerim...(bu kez adını doğru söyleyin). Son zamanlarda bana neler oluyor, gerçekten bilmiyorum. Saçmalayıp duruyorum. Geçen hafta işte patronuma Hande, ağabeyime de Banu diye seslendim. Galiba bir sinir hastalıkları uzmanına görünmem lazım." Dil sürçmeleri insanın başına, hele de stresli zamanlarında sık sık gelir. Bir yandan sevgilinizi avutnaya, susturmaya, onun gönlünü almaya çalışırken diğer yandan da durduk yerde neden başka bir kadının adını söylediğinizi bulmaya çalışın. Ve gerçekten doktora gitmek istemiyorsanız, ağzınızdan çıkana çok dikkat edin.

3-Sorun:

Doğum gününü unuttunuz
O ne der?
Böyle bir durumda kadınlar konuşmaz. Konuşurlarsa da "İki gün önceydi" derler.
Siz ne diyebilirsiniz?
"Valla doğum gününü unutmadım. Hiç unutur muyum hayatım? Yalnızca özel bir hediye almak istedim sana ve aradığım şeyi bir türlü bulamadım. "YA DA "Valla unutmadım. Hatta sana çok özel bir doğumgünü hediyesi seçtim, siparişi verdim. Ama aptal herifler hala yurtdışından getirtmeyi başaramadılar." Bu sözleri söylerken, burnunuzdan bir kil koparak gözlerinizin yaşarmasını sağlamalısınız.
Bir ihtimal daha var:
Suçunuzu itiraf edin ve ona "Gel, beraber alışverişe çıkalım, yemeğe gidelim. Hatamı telafi etmem için bana bir fırsat ver" deyin.

4-Sorun:

Annesiyle ilgili kötü şeyler söylediniz
O ne der?
"Annem hakkında böyle konustuğuna inanamıyorum. Kapa çeneni!"
Siz ne diyebilirsiniz?:
"Haklısın, böyle şeyler söylediğim için çok pişmanım ve kendimden utanıyorum. Ama sevgilim, ben yalnızca "bizi savunmaya çalışıyordum. Sen artık annenin küçük kızı değilsin, benim biricik sevgilimsin." Kız arkadasınızı önce sizin sevgiliniz, sonra annesinin kızı olduğu yolunda ikna edin. Kadınlar, kendilerine bağlanan erkeklerden çok hoşlanırlar.Eğer ona gerçekten ikinizi, aranızdakı ilişkiyi savunduğunuzu göstermeyi başarabilirseniz, kızmasını engelleyebilirsiniz..

5-Sorun:

Onun seksi bir arkadaşıyla çok konuştunuz
O ne der?
"Bütün geceyi o koca göğüslü karıyla konuşarak geçirdin."
Siz nedersiniz?
"Abartma canım, sırf senin arkadaşın diye konuştum sadece, Hem göğüsleri büyük olabilir ama poposu kocaman / dişleri çok çirkin / ağzı kokuyor." Sevgilinizi, konustuğunuz hatunun en az bir tane affedilmez hatası olduğuna inandırın. Kadınlar, diğer kadınlarda hata bulmaya bayılırlar. Eğer seksi hatunla çok fazla zaman harcadığınızın farkındaysanız, konuyu siz açın. Tabi ki "Aman Tanrım, onun o korkunç ağız kokusuna bir dakika daha dayanamayacaktım" yada "Feci sıkıcı bir kız! Tam bir facia!" diyerek.

6-Sorun:

Ona saçma sapan bir hediye aldınız
O ne der?
"Hediye ettiğin lastikler için çok teşekkür ederim. Şimdi iş, araba almaya kaldı."
Siz ne diyebilirsiniz?
"Sana bu kadar anlamsız hediye vermeme şaşırdın, di mi hayatım? Sana şaka yaptım. Hadi alişverişe çıkalım da istediğini al!" Genellikle sevgiliniz, seçtiğiniz hediyeyi değil, romantizmden bu kadar uzak oluşunuzu sorun yapar. Fritöz ya da mutfak robotu gibi ruhsuz bir hediye bile, eğer güzelce paketler ve "Seni seviyorum" yazılı bir kart iliştirirseniz, sevgilinizin gözünde romantik bir anlam kazanıverir. Bizden tavsiye, pahalı ve ruhsuz bir hediye almak yerine, küçük ve ucuz ama romantik bir hediye alın, ne olursa olsun, asla özür dilemeye kalkışmayın. Muhtemelen kiz arkadaşınız ona verdiğiniz şeyi, ne kadar anlamsız ve ruhsuz olursa olsun, çöpe atmayacak ya da bunun için size kızmayacak kadar kibar ve ince davranacaktır.

7-Sorun:

Eve sabahın dördünde döndünüz
O ne der?
"Allahin cezası, bu saate kadar nerede, hangi karının koynundaydın?"
Siz ne diyebilirsiniz?
"Seni üzdüğüm için çok özür dilerim. Çok düşüncesizce davrandım."

Eve bu kadar geç döndügünüz zaman, sevgilinizin kafasında geçen olasılıklar:

a- Başınıza bir kaza geldi ve öldünüz.
b- O yokken kendi arkadaslarınızla deli gibi eğlenmeye gittiniz.
c- %99 başka kadınlarla düşüp kalktınız.

Bu olasılıkları göz önünde bulundurarak uygun yanıtlar hazırlayın. Sinirli ve gergin görünmeyin, ona iltifat edin. Başı derde giren bir arkadaşınıza yardım etmek zorunda kaldığınızı, uyuduğunu düşündüğünüz için onu aramadığınızı , bütün gece onu çok özlediğinizi ve sürekli kaçmaya çalişmanıza rağmen bir türlü kurtulamadiğınızı anlatın, sakın seks için aşırı istekli görünmeyin, eger başka bir kadının yanından geliyorsaniz üzerinizdeki kokuya ve ağzınızdan çıkan sözlere çok dikkat edin.
BLue_SoRRoW
Administrator

Administrator
BLue_SoRRoW

Erkek

MesajKonu: Geri: Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...   Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar... Empty29/9/2008, 11:50 am

En özel evlenme teklifleri

Marjinal bir evlenme teklifi
Kız arkadaşınızla birlikte yaptığınız bir spor varsa, örneğin birlikte dağ tırmanışı yapıyorsanız ya da dalıyorsanız birlikte bu sporu yaptığınız zaman evlenme teklifi etmek için uygun bir atmosfer yaratabilirsiniz. Örneğin dağın zirvesine ulaştığınızda ona ‘benimle evlen’ diyebilirsiniz.

Kendinizi videoya kaydedin
Kamerayı kurup karşısına geçin ve sanki karşınızdaymış gibi ona olan hislerinizi anlatın. Konuşmanızı ‘benimle evlenir misin?’ sorusuyla bitirin. Emin olun bu çok hoşuna gidecektir.

Uçakta evlenme teklifi
Uçakla birlikte bir yere seyahat ederken şöyle bir anons yapıldığını bir düşünsenize: ‘Şu an İstanbul üzerindeyiz ve 5 dakika sonra yere ineceğiz. Bu arada Aslı, Polat seninle evlenmek istiyor’.

Reklam panoları ne güne duruyor?
Düşünsenize kız arkadaşınız işten eve dönerken evine en yakın reklam panosunun üzerinde şöyle bir yazıyla karşılaşıyor: ‘Aynur benimle evlenir misin?’

Sinema ekranından evlenme teklifi
Beraber romantik bir film izlemeye gittiniz. Film başlamadan önce ekranda kocaman bir yazı beliriyor: ‘Hülya eşim olur musun?’

Sevgililer günü sürprizi
Sevgililer gününde ona çiçek ve çikolata almak yerine ona en büyük armağanı aşkınızı sunmanın en güzel yolu ‘Benimle evlenir misin?’ sorusundan geçiyor. Kız arkadaşınız bu sorudan sonra bu sevgililer gününü asla unutmayacaktır.

Ahlaksız teklif
Sevişmenizin en ateşli anında ona evlenme teklifi edebilirsiniz. Fiziksel olarak zirveye doğru yavaş yavaş ilerlerken ruhsal olarak da büyük bir tatmin yaşayacak ve bu anı ömrünün sonuna kadar unutmayacaktır.

Doğum günü hediyesi
Ona doğum gününde evlenme teklif etmeye ne dersiniz? Tüm sevdiklerinin bulunduğu bir ortamda bu soruyu duymak inanın çok hoşuna gidecektir.

Radyodan evlenme teklifi
Kız arkadaşınızın her gün belli bir saatte dinlediği bir radyo programı varsa o programın sunucusuyla daha önceden konuşup teklifi sizin yerinize dile getirmesini isteyebilirsiniz. O soruyu sorduktan sonra da canlı yayına bağlanarak bir kez de siz kız arkadaşınıza o özel soruyu sorabilirsiniz.

Erkekler ve Erkeklik Üzerine Yazılar...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Erkekler Bunları Yapmayın !!
» Erkekler zeki kadın istemiyor!