..:: Mavi KedeR ::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
..:: Mavi KedeR ::..

Mavi Keder & Mavi Gece

AnasayfaAnasayfa  Portal GirişPortal Giriş  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Lutfen Bakınız Acilllllll!

YazarMesaj
JuNioR*
Üye

Üye
JuNioR*

Erkek
Başarı Puanı Başarı Puanı : 0

Lutfen Bakınız Acilllllll! Empty
MesajKonu: Lutfen Bakınız Acilllllll!   Lutfen Bakınız Acilllllll! Empty4/3/2009, 3:28 pm

Ben bilgisayarıma girityorum sonra bir oyuna giriyorum sitede de dolasırken oluyor pc kendiliğinden kapanıyor.Sonra pc yi 5dk sonra acıyorum American Megatrends die bisi cıkıyor ve Intel CPU uCode loading error
Press F1 to Resume
ibareleri yazıyor. Bende F1 e tıklamak suretiyle PC mi açabiliyorum. Bunun nedeni nedir. Bilgi verirseniz sevinirim. Ve tekrar aynı sey tekrarlanıyor Lutfen yardım.
Şimdiden tskler.! study Sad clown
JuNioR*
Üye

Üye
JuNioR*

Erkek
Başarı Puanı Başarı Puanı : 0

Lutfen Bakınız Acilllllll! Empty
MesajKonu: Geri: Lutfen Bakınız Acilllllll!   Lutfen Bakınız Acilllllll! Empty4/3/2009, 3:32 pm

PC ACILISTA
DEL tusuna basarak ( sızın anakartınızda hangı tus secılı ıse ) BIOSa gırınız
LOAD OPTIMIZED DEFAULT SETTINGS yazan yerı secerek orjınal ayarları gerı yuklersenız uyarı almadan acılıs devam edecektır

Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar.
Bu sorunla yeni pc alan bazı arkadaşlar karşılaşmıştır.Bildiğiniz gibi çift çekirdekli cpu lar artık kullanılmaya başlandı.çift çekirdekli cpu mimarisinden önce çıkan bios versiyonları açılışta böyle bir hata verir ve “F1″ tuşuna basarak bilgisayarımızı açabiliriz.
Pek çok forumda bu hatanın giderilmesi için bios’un upgrade edilmesinden bahsedilir.ama bios upgrade edilmeden de bu sorunu yine bios ayarlarından çözebiliriz.
Bunun için
Bios içinde BOOT->Boot Settings configuration->Wait For “F1″ If error ->”Disabled” şeklinde değiştirirsek artık açılışta “F1″ tuşuna basmamıza gerek kalmayacak.Böylece sorunu çok kolay şekilde aşmış olacağız.
Bende biosta farklı bir şey ararken farkettim.Başka bir forumda da bu cevabı görmedim.Bunu da tüm internet alemiyle paylaşmak istedim.
Hepinize kolay gelsin.

ANAKARTINIZIN UERTICI SAYFASINDAN GUNCEL BIOS YUKLMESI YAPINIZ
ONEMLI UYARI =EĞER BIOS HAKKINDA FAZLA BILGINIZ YOKSA KESINLIKLE UPDATE ISINI YAPMAYINIZ
BILEN BIRISINDAN YARDIM ALINIZ
GERI DONUSU OLAMAYAN SORUNLAR YASAYABILIRSINIZ

Boyle bişi buldum ama baska site oldugu icin yapcadım bu yuzden onayı veya yenı bılgılerı sızden beklıyorum acıl hala sorunum devam ediyor!

Lutfen Bakınız Acilllllll!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» LütFeN OkuyuN.!!
» LütFen okuyuN..!